Переваги фанери. Які види бувають?

Фанера – популярний будівельний матеріал, виготовлений на дерев’яній основі. Без її використання навряд чи обходиться хоч один будмайданчик. Цей матеріал повсюдно застосовують і в приватному малоповерховому житловому будівництві, і на масштабних забудовах. Він використовується як чорнова підлога і як матеріал для вирівнювання поверхні підлог, як обшивка для стельових і стінових поверхонь. З нього споруджують складові опалубки для роботи з бетоном і різноманітні перекриття. Крім того, якісною фанерою нерідко обробляють всі внутрішні поверхні приміщення. Це дозволяє створити ілюзію, що житло збудовано з дерева, чому сприяє характерний дерев’яний малюнок, що є на поверхні цього матеріалу, та теплий тон. Але й у цьому сфера використання фанери не закінчується. Її активно застосовують як сировину для випуску корпусних та м’яких меблів, а також при виробництві різних музичних інструментів. В каталозі магазину Torgplit ви можете замовити фанеру високої якості по гарній ціні.

Вернуться к содержанию ↑

Фанера: властивості та характеристики матеріалу, його види та переваги, застосування



Як сировину для промислового виробництва цього чудового матеріалу використовують лущений шпон, який виготовляють із натурального дерева різних порід. Шпон — це дуже тонкий зріз дерева, зіструганий з так званих чураків — колод певного стандарту. Зрізи роблять за допомогою особливого обладнання, знімаючи тонкий шар по всій ширині чурака, який перед цим добре розпарюють. Це потрібно для того, щоб при нарізці шпону він став еластичним та не пошкодився.

Як правило, фанерну плиту виготовляють із 3-5 листів лущеного шпону. Кожен лист накладається на попередній так, щоб напрями їх волокон були перпендикулярні. Таке розташування шпону надає клеєному матеріалу підвищену міцність, причому різноспрямовану, та стійкість до деформації. Взагалі, стабільність форми — це та властивість, за якою фанера перевершує дерево в масиві, схильне до деформування і надто чутливе до змін вологості повітря.

Для з’єднання листів лущеного шпону застосовуються різні склади, що клеять. Вибір такого складу визначає, чи буде готова фанера звичайною або вологостійкою. Фанеру виробляють у різному виконанні, вона має різну сортність і марку, фанера різних типів, що поставляється на ринок, має істотні відмінності в експлуатаційних властивостях.

У чому полягає причина такої великої популярності і затребуваності фанери? Напевно, насамперед у її універсальності — цей матеріал вдало поєднує в собі дуже високу міцність і стійкість до викривлення та деформації, а також до розтріскування вздовж волокон, що значною мірою характерне для звичайних дощок. Важливе значення мають і габарити — фанерний лист значно ширший за будь-яку дошку, його параметри варіюються, що дозволяє підібрати оптимальний варіант і мінімізувати тим самим витрату матеріалу при використанні. Фанера також популярна завдяки своєму натуральному походженню. Важливою перевагою цього матеріалу є і низька ціна.

Вернуться к содержанию ↑

Типи фанери



Ринок пропонує такі марки фанери.

  1. ФК — цей вид склеюють за допомогою карбамідної смоли, такий різновид фанери можна використовувати тільки всередині будівель та будинків.
  2. ФСФ — у фанери цього виду листи шпону з’єднані фенольною смолою, завдяки чому матеріал допускається до використання не тільки всередині приміщення, а й зовні.
  3. ФКМ – ця фанера займає за експлуатаційними властивостями проміжне місце між варіантами ФК та ​​ФСФ, її склеюють меламіновою смолою. Це сприяє екологічності матеріалу та підвищує його вологостійкість. Зовні така фанера схожа на ФК, вона теж має світлі торці, і це підвищує популярність такої сировини в меблевій промисловості, використовують її і при проведенні внутрішньої обробки об’єктів будь-якого призначення.
  4. ФБ — так маркується бакелізований різновид фанери, шари якої при виготовленні просочують бакелітовим лаком і склеюють, отримуючи в результаті відмінний вологостійкий матеріал, придатний для експлуатації навіть у сирому кліматі тропіків або при постійному контакті з морською водою.
  5. ФОФ — ламінований різновид фанери, матеріал являє собою березову фанеру, фанеровану з одного або з обох боків плівкою, виготовленою з паперу, просоченої синтетичною смолою.
  6. ФБА — фанера цього маркування не відноситься до водостійких різновидів, з’єднання шпону в ній виконується за допомогою абсолютно нешкідливого клею альбуміноказеїнового, це дозволяє застосовувати матеріал на будь-яких об’єктах, включаючи житлові будівлі і споруди.
  7. ФБС-1 – у цієї фанери всі листи шпону просякнуті спирторозчинною бакелітовою смолою, тому матеріал відрізняють добрі показники вологостійкості та механічної міцності.
  8. ФБС – 1А – у фанери цього маркування майже всі шари також просочуються бакелітової спирторозчинної смолою, крім шпону, розташованого поперечно.
Вернуться к содержанию ↑

Способи ламінування



Для обробки фанери застосовуються:

  • обробка поверхні фанери меланіном такий спосіб дає можливість стилізації фанери під масив дерева;
  • наклеювання на поверхню паперової плівки, попередньо просоченої фенолформальдегідною смолою, завдяки якій забезпечується волого- та зносостійкість фанери;
  • обклеювання фанери плівкою ПВХ з одного боку або з двох — полівінілхлорид давно визнаний абсолютно нетоксичним та нешкідливим матеріалом.

В результаті застосування перерахованих вище способів ламінування вдається отримати на поверхні фанери стійкий до впливу вологи, а також до зносу та стирання, естетичний на вигляд та довговічний шар. Ламіновану фанеру часто використовують як сировину для корпусних меблів, стільців, ліжок і диванів. Застосовують її і при декоративному оздобленні інтер’єрів, виготовляють із неї елементи знімної опалубки багаторазового використання.

Поверхня фанери, що зазнала ламінування, буває гладкою або рифленою. Рифлення виконується, щоб надати матеріалу властивості, що перешкоджають ковзанню. Зазвичай ламінована фанера має темно-коричневий колір, але бувають і інші колірні рішення цього матеріалу — можна зустріти жовту фанеру, що ламінує, бордову, прозору і навіть білу.



Автор Поделитесь Оцените

Yelyzaveta Safonova


Интересное по теме:

Комментарии к данной статье



Пока комментариев нет, а это отличный шанс стать первым!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.


Популярные записи

Adblock
detector